Logo 112inBeeld

Redactie 112 0 reactie(s) za 12 december 2020, 17:37

Automobilist heeft zijn kind in auto met 150 kg aan zwaar illegaal vuurwerk

Laatst bijgewerkt: maandag 17:27 uur

ROTTERDAM – Een onderzoek van Team Milieu van de politie in Rotterdam heeft op 12 december tot de inbeslagname van 4500 kg zwaar en illegaal vuurwerk geleid. Een 34-jarige man uit Zuilichem werd dezelfde dag op de A2 bij Zaltbommel aangehouden. Deze automobilist had ruim 150 kg aan zwaar illegaal vuurwerk bij zich en had het idiote idee opgevat zijn 3-jarige kind in de auto mee te nemen. Het kind is aan familie overgedragen; diens vader zit vast en wordt verhoord.

Met de aanhouding van de man was de verdachte weliswaar binnen, maar duidelijk was dat er nog meer vuurwerk moest zijn. Het onderzoek leidde de rechercheurs van Team Milieu naar Gellicum, waar een zeecontainer in het buitengebied werd aangetroffen. In de container lag zwaar illegaal vuurwerk opgeslagen, dat door een gespecialiseerd bedrijf wordt weggehaald en vernietigd.

Meer aanhoudingen niet uitgesloten
Met de aanhouding en de in beslagname is het onderzoek niet klaar. Het Team Milieu gaat volop verder met het onderzoek en sluit meer aanhoudingen en inbeslagnames niet uit.

Levensgevaarlijk
Het opslaan van vuurwerk in bijvoorbeeld een woning of garage is levensgevaarlijk. Brand- en ontploffingsgevaar liggen op de loer. Vermoedt u bij u in de buurt een illegale opslag van vuurwerk, twijfel niet en bel 0900-8844. Liever anoniem? Belt u dan met Meld Misdaad Anoniem 0800-7000.

Voor meer informatie over vuurwerk kun je op onze themapagina kijken. Onder het kopje ‘Hoe weet ik of vuurwerk illegaal is’ vind je informatie over de ‘Big 5’. Dit zijn de gevaarlijkste soorten vuurwerk.

Reacties

Reageren op dit artikel is niet meer mogelijk

Ook interessant

Weersverwachting

Volg ons

Volg ons

Copyright © 112inBeeld
!

Ads

Advertenties worden geblokkeerd

Oeps! Onze advertenties worden geblokkeerd. Dit vinden wij jammer, want dankzij de advertenties is deze website gratis toegankelijk.

Steun ons alsjeblieft door deze Adblock-extensies of -software uit te schakelen.

Browsers als Firefox en DuckDuckGo staan soms te strikt ingesteld waardoor onze website niet goed werkt. Pas deze instelling aan of zet onze website op de whitelist.