
Vannacht gaat de zomertijd in: ’s avonds een uurtje langer licht
Laatst bijgewerkt: maandag 17:24 uur
NEDERLAND – In het vóórjaar gaat de klok een uur vóóruit. In de nacht van zaterdag 27 op zondag 28 maart wordt de klok om 2.00 uur een uur vooruit gezet naar 3.00 uur. En dat betekent: één uurtje korter slapen, maar ook ’s avonds één uurtje langer licht.
In Nederland is de zomertijd ingevoerd in 1977 met als idee dat door langer daglicht er minder energieverbruik is voor verlichting. Het energiebesparende effect van zomertijd is echter omstreden en niet bewezen. Het verzetten van de klok heeft volgens verschillende onderzoeken een nadelig effect op onze biologische klok en onze spijsvertering.
Ongeveer 70 landen verzetten twee keer per jaar de klok. De zomertijd in de Europese Unie loopt van de laatste zondag van maart tot de laatste zondag van oktober.
De Europese Commissie wil af van het 2x per jaar verzetten van de klok en wil of alleen wintertijd of alleen zomertijd. Wat vind jij? Doe mee aan onze poll op de voorpagina.
Reacties met de meeste stemmen
Actieve discussies
Recente reacties